MoshMachine


MoshMachine to zespół, który poznałem wirtualnie (mniejsza o okoliczności), w każdym razie znajomość przypieczętowana była utworem „W Imię Boga”, promującym zbliżający się wielkimi krokami krążek zatytułowany „Tożsamość”.
Po osłuchaniu się z utworem, zacząłem podglądać Ich fanpage na Facebooku. Po kilku tygodniach trafiłem na kolejny kawałek „Plan” poprzedzony intro, opublikowany jako oficjalne audio.


„W Imię Boga” - Klip promujący album „Tożsamości”

Przyznaję, że zarówno pierwszy jak i drugi utwór zrobił na mnie ogromne wrażenie, dlatego postanowiłem odezwać się do chłopaków i wyłudzić trochę więcej informacji. Udało się! Błyskawicznie otrzymałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale zacznijmy od początku.

Zespół MoshMachine określa się jako metalowy, pochodzi z miasta Krosno woj. Podkarpacie w Polsce. Powstał w 2015r. i od razu zabrał się do pracy nad materiałem na swój pierwszy album. Na początku 2016r. nagrał materiał, którego produkcją zajęło się DS PHANTOM Music Studio w Bristolu (GB) w osobie Sebastiana Durała. Następnie zrealizował klip będący jednocześnie oficjalnym singlem, do wspomnianego wcześniej utworu „W Imię Boga” który od momentu ukazania zbiera dobre recenzje oraz promuje nadchodzący LP „Tożsamość”.
Aktualnie album jest w końcowej fazie produkcji, a ma ukazać się niebawem, będzie zawierał  7 utworów czystego metalu ubarwionego: djembe, tamtam & dedgeridoo. Na krążku pojawi się też gitarowe solo, które wykonał Wacław "Vogg" Kiełtyka (Decapitated). Jak dotąd MoshMachine gościł na scenie u boku takich zespołów jak: Heart Attack, Thy Disease, Wastage (SK) Materia i Ninja Syndrome.

MoshMachine tworzą:
7 strings - Piotr "Młody" Winiarski (Rottengeist)
Drums - Mateusz "Smoła" Smolik ( HighLevelHate, Garroter, ex-BM )
Bass - Mateusz "Linda" Pojnar ( ex-Beheading Machine )
Perc & voc - Marcin "Marshall" Marszałek ( Garroter, ex-Beheading Machine )
Voc - Przemysław "Kosa" Koszelnik ( HighLevelHate, ex-Dobbs)


Wywiad:

Stary Metalowiec
Działacie jako MoshMachine od ponad roku, ale wszyscy macie za sobą różne kapele… Czy MoshMachine to jest już zespół, który zamyka poszukiwania miejsca, a otwiera bramy Waszego spełnienia jako muzyków?

Przemysław "Kosa" Koszelnik
Tak każdy z Nas gdzieś kiedyś istniał muzyczne, ja udzielałem się w nu-metalowo-coreowym
DOBBS, chłopaki natomiast w Beheading Machine i Garoter.
Czy to koniec poszukiwań? Czy to jest ten zespół? – Bardzo byśmy chcieli ale... (KOSA, LINDA, MARSHALL, SMOŁA) ale tak na prawdę wszystko weryfikuje życie i tak na prawdę ciężko powiedzieć, przez zespół w ciągu roku przewinęło się już parę osób, np. gitarzysta YURI który zrobił tę płytę już z Nami nie gra dwóch gitarzystów odeszło wcześniej, SMOŁA wyprowadził się do Krakowa ale deklaruje dalszą chęć bycia częścią MoshMachine. Właśnie dołączył do Nas nowy świetny gitarzysta MŁODY i walczymy dalej. Jesienią zabieramy się już za nowy materiał, będą zmiany, będzie ciężej będzie niżej.

Stary Metalowiec
 „Tożsamość” – hasło bardzo mocne, co niesie za sobą ten tytuł? Utwór promujący płytę „W imię Boga” mówi o tożsamości religijnej, a jak tytuł płyty ma się do całego materiału?

Kosa
Tytuł płyty ma przypominać o tym aby nie zatracać swojej tożsamości, by nie ścierać z dłoni swoich linii papilarnych, w końcu by pozrzucać z twarzy, maski które utrudniają identyfikację. Płyta i teksty, które na nią napisałem są zbiorem sytuacji, historii związanych z moim i chłopaków życiem, ale w każdym z nich jest zawarte słowo "Tożsamość"

Stary Metalowiec
W takim razie kiedy możemy się spodziewać premiery „Tożsamości”? Kto jest wydawcą?

Kosa
Z premierą chcemy zdążyć na duże wydarzenie w naszym regionie jakim jest 5 edycja Festiwalu KRUSHFEST 2016, na którym 10 września zagramy u boku takich tuzów polskiego metalu jak TURBO i DECAPIATAED.
Nie wiemy jeszcze jak wydana będzie płyta i czy znajdzie się na nią wydawca, różne rozmowy się toczą i zobaczymy co przyniesie czas. Na pewno na KRUSHFEST pojawią się pierwsze fizyczne egzemplarze "TOŻSAMOŚCI" które przygotujemy we własnym zakresie.

Stary Metalowiec

Z tego co zauważyłem dużo gracie… gdzie w najbliższym czasie możemy Was usłyszeć?

Kosa
13.08. OPEN AIR FILIPOV 2016 w Czechach gdzie zagramy z naprawdę dobrymi bandami MEAN MESIAH (CZ), WASTAGE (SK), LUNOKHOLD (CZ)


19.08. CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2016 weźmiemy udział w PODKARPACKIM PRZEGLĄDZIE KAPEL - AMFITEATR godz. 10-14 gdzie zakwalifikowaliśmy się jako jedyna kapela grająca muzykę metalową!
10.09. KRUSHFEST 2016 

A jesienią pojawimy się na trasie pewnego znanego zespołu, ale na razie to tajemnica :-)

Stary Metalowiec
Na zakończenie… jakie plany na przyszłość?

Kosa
Plany? Grać, grać jeszcze raz grać a zimą przygotować nowy krążek.Album „Tożsamość” niebawem, a oto lista utworów:
1. INTRO + PLAN
2. MOSHMACHINE
3. W IMIĘ BOGA
4. NADEJDZIE CZAS
5. OBIETNICA
6. CZY MOGŁO BY… feat. VOGG (cover - DOBBS)
7. ECCE HOMO

Kontakt z zespołem:

17 lipca 2016 r.

Komentarze