Lemmy po polsku


Dzisiaj kulinarnie. Postanowiłem coś przygotować. Co prawda w kuchni spędzam mało czasu, ale w końcu się zebrałem… jako, że jest to mój pierwszy wpis kulinarny to na początek niezbyt skomplikowany przepis, który składa się zaledwie z trzech składników, nadaje się dla każdego, nawet dla tych co nie jedzą mięsa w piątek albo w ogóle nie jadają mięsa… więc i wegetarianie mogą skorzystać (chyba… nie do końca się orientuję co tam sobie jedzą wegetarianie). A jeżeli ktoś jada mięso w piątek, to też nie przeszkadza, bo to taki piątkowy przepis, idealny dla każdego, kto nie ma głowy do zakupów, wystarczy jedynie zapamiętać trzy składniki:

  • Jack Daniels
  • Cola
  • Gorzka wódka
  • Lód – składnik nieobowiązkowy – można zastąpić gorzką wódką ;)
fot. www.fb101.com
Sposób przygotowania:
  •  60 ml Jacka Danielsa
  • 300 ml Coca-Coli
  • Wedle uznania i indywidualnych możliwości gorzka wódka lub gorzki syrop na bazie ziół (wersja light ;) ).
Po połączeniu składników dodajemy lód, lekko wstrząsamy i przelewamy do szklanki i podajemy.

Jak donoszą różne źródła w ostatnich miesiącach życia twórcy tego jakże zacnego drinka, lekarz zabronił mu spożywać Jacka Danielsa, więc nasz autor pił podobno wersję uproszczoną, tylko wódka z colą, a ten zestaw z kolei zyskał niezwykłą popularność w Polsce, dlatego też mawia się, że jest to „Lemmy po polsku”.

Jako, że w kuchni spędzam zbyt mało czasu, o czym wspomniałem na początku, „Lemmy po polsku” jest dla mnie idealny, a i okazja jest, jak to w piątek… w takim razie „na zdrowie” \m/

Oczywiście przepis jest tylko dla osób pełnoletnich!
Dla niepełnoletnich gorzki syrop na bazie ziół z colą!

Nie jest to odkryciem, ale jakiś czas temu magazyn „Food & Beverage” oficjalnie ogłosił, że drink składający się z Jacka Danielsa oraz coli będzie nazywać się „Lemmy” na cześć zmarłego muzyka. Jak wszyscy wiemy był to jego ulubiony zestaw, który często spożywał.
03.02.2017 r.

Komentarze