Straight Hate - Wywiad


Dawno temu, za czasów strony, która posiadałem rozmawiałem z chłopakami ze Straight Hate. Żal mi się zrobiło tego materiału,więc postanowiłem opublikować go jeszcze raz…, przy czym podkreślam, że jest to tekst z sierpnia 2015 r. Na końcu podaję zmiany, które dokonały się w międzyczasie.

Straight Hate – lubelsko-chełmski zespół założony w 2008 roku. Po licznych zmianach w składzie, w roku 2013 ukształtował się następująco:  Kuba Brewczyński – wokal, Kamil Nowicki – gitara, Przemek Bojar – gitara basowa, Radek Grygiel – perkusja. To ta właśnie ekipa w kwietniu 2014 roku rejestruje debiutancką EP-kę zatytułowaną „Mental Disorder“. W lipcu tego samego roku ukazuje się także split (splity to rodzaj płyt, które na jednym wydawnictwie łączą dwie lub więcej kapel) nagrany z indonezyjskim Speedy Gonzales "Born To Grind" wydany w formie kasety, a także cyfrowo.

WYWIAD:

SM (Stary Metalowiec):
Kuba jak to było z tym splitem i znajomością ze Speedy Gonzales?
Kuba Brewczyński (wokalista Straight Hate, Parricide)
Pierwszy raz napisałem do chłopaków podczas promowania klipu „About Nothing” Parricide tak jak do paru innych indonezyjskich kapel i zinów. Później po nagraniu materiału Straight Hate szukałem chętnych kapel na split oraz wytwórni, które byłyby chętne go wydać. 
Po setkach wiadomości  bez konkretnych odpowiedzi stwierdziłem, że odezwę się  do Speedy Gonzales. Chłopaki przystali na moją propozycję a nawet sami zaproponowali wydanie wspólnego materiału na kasecie w wytwórni ich perkusisty. Potem wszystko poszło bardzo sprawnie. Musieliśmy tylko troszkę poczekać na przesyłkę, ponieważ w momencie wydania splitu w Indonezji rozpoczął się Ramadan, podczas którego wszystkie urzędy były nieczynne. Za parę dni przyszła do mnie  obita dechami skrzynia, w której znajdowały się upragnione taśmy. Mina listonosza podczas wręczania przesyłki była bezcenna :D

SM
Jak duży był polski nakład?

Kuba
Co prawda nie wiem ile sztuk wydali w Indonezji, ale umówiliśmy się, że do nas trafi 30 egzemplarzy, więc niewiele.

SM
Utrzymujecie kontakt?

Kuba
Tak. Często piszemy do siebie, informujemy się wzajemnie o nowościach, koncertach itd.

SM
Jakieś wspólne plany?

Kuba
Niestety nie, z racji odległości nie możemy sobie na to pozwolić… a szkoda  ponieważ Indonezja przeżywa w tej chwili undergroundowy rozkwit. Kapele powstają jak grzyby po deszczu. Promotorzy organizują gigi i festiwale na bardzo wysokim poziomie sprowadzając kultowe kapele z Europy i nie tylko. Nie brakuje też maniaków, którzy zapełniają kluby koncertowe do ostatniego człowieka.


SM
Dobra zostawiamy split…  wracamy do Straight Hale, jakie plany?

Kuba
Jeszcze w tym roku wyjdzie nasz drugi split na winylu wydany przez naszego kolegę Pawła z Fat Ass Records. Planujemy także nagrać nowy materiał na długograja. Marzy nam się płyta ale zobaczymy co z tego wyniknie. A może nie płyta tylko parę splitów ? Poza tym nie ukrywam, że chcemy jak najwięcej koncertować, pokazywać się tu i ówdzie. Mamy potwierdzone 2 koncerty w listopadzie z Antigamą. W międzyczasie chcielibyśmy się przypomnieć w naszym Chełmie. Czekamy także na potwierdzenie od organizatora fajnego festu we Wrocławiu.

SM
Najbliższy koncert?
Kuba
12 września w Warszawie ze Squash Bowels, Unborn Suffer, Zachlapanym Szczypiorem, Necrosodomistical Slaughter oraz Martyrtdoom. Gorąco zapraszamPrzypis z 2016 r.
Fotografia zrobiona jest jeszcze w starym składzie. W zespole zmienił się perkusista. Odszedł Radek Grygiel. Zastąpił go znany m.in. z Parricide Krzysztof Saran "Vizun". 
Koncert datowany na 12 września w Warszawie dotyczy ubiegłego roku (2015).


07.03.2016 r.
Stary Metalowiec

Komentarze